Niezwykła historia Toma Dwana: 3,1 mln $

36-letnia legenda pokera ciężko pracowała w McDonald’s, zanim odkryła swoją pasję do pokera i zmieniła ją w styl życia. Jego największym osiągnięciem do tej pory jest jednak wielkie rozdanie, które wygrał na początku tego tygodnia w milionowej grze Hustler Casino Live, która była transmitowana na żywo i uwieczniła zwycięstwo Dwana o wartości 3,1 miliona dolarów w jednej rundzie nad takimi graczami jak Doug Polk i Wesley Fay.

Podnieśmy stawkę od samego początku

Dwan zmierzył się z poważnym przeciwnikiem przy stole finałowym, Fayem, milionerem kryptowalutowym, który od początku celował w wysokie stawki. Wpisowe do gry cashowej no-limit Texas Hold’em zostało ustalone na 1 milion dolarów, co jest dość drogie, ale zarówno Fey, jak i Dwan byli gotowi wziąć w niej udział.

Gra była zdecydowanie zacięta, a inni uczestnicy nie pomagali w jej płynnym przebiegu. Na przykład Polk, legenda pokera i zdobywca bransoletki World Series of Poker, powiedział kiedyś, że widział karty Faya powodujące zamieszanie przy stole. Akcja była jednak kontynuowana z pewnym siebie Fayem. Miał on asa i króla, co dawało mu bardzo dobrą pozycję strategiczną wbrew twierdzeniom Polka.

Polk twierdził jednak, że odrzucił karty i również miał rację. Akcja była kontynuowana z trzema pozostałymi graczami przy stole, a mianowicie Faye, Dwanem i innym wschodzącym graczem o nazwie LSG Han , który również został poproszony o spasowanie, podczas gdy Dwan i Faye kontynuowali obstawianie przeciwko sobie i ciągłe podbijanie.

Czy zmarzły ci nogi?

Bank zaczął szybko podbijać, ponieważ ani Faye, ani Dwan nie chcieli się wycofać. Dwan był jednak na samym dole swojego stacka i miał zamiar wrzucić wszystkie swoje żetony za około $786,000. Napięcie spowodowało, że cofnął się i z widocznym niepokojem zaczął głośno mówić o tym, co zamierza zrobić, komentując wydarzenia z przeszłości.

Dwan spojrzał na Polka i zaczął omawiać sytuację: „Doug widział swoje karty”, powiedział hazardzista, dodając, że Polk próbował przekonać Faya, aby nie stawiał trzy razy, ale hazardzista i tak nie posłuchał tej rady. Po kilku minutach wahania, Dwan wszedł all-in i zobaczył wypłatę w wysokości 3,1 miliona dolarów w jednej rundzie, co jest największą wypłatą w pokerze na żywo.

To oczywiście nie był koniec gry, bo Fay wkrótce postawił 2,5 miliona dolarów. Niemniej jednak, nazwisko Dwana przeszło do historii, a według Faya, jeśli z tej sytuacji można wyciągnąć jakąś lekcję, to taką, że „nie da się oszukać Toma”.