Najnowsze informacje o grze

Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja gospodarcza w Wielkiej Brytanii nie powstrzymuje konsumentów przed chęcią uprawiania hazardu lub obstawiania zakładów sportowych. Najnowsze dane UK Gambling Commission (UKGC) dotyczące hazardu i automatów do gier pokazują wzrost przychodów brutto z gier (GGY) w ciągu ostatnich trzech lat, potwierdzając, że wzrost aktywności nie prowadzi do wzrostu szkodliwości hazardu.

Regulator hazardu, który działa w wielu krajach, w tym w Hiszpanii, opublikował swoje ustalenia na swojej stronie internetowej, łącząc dane dostarczone przez operatorów od marca 2020 do marca 2023 roku. Raport zawiera informacje na temat około 80% rynku, przy czym niektórzy operatorzy najwyraźniej nie dostarczyli odpowiednich informacji na temat swoich danych liczbowych.

Wyniki pokazują stały wzrost gier hazardowych i zakładów w okresie trzech lat. Jest to ten sam okres, w którym UKGC wcześniej twierdziło, że poziom „problematycznego hazardu” w Wielkiej Brytanii spadł z 0,4% do 0,2%.

Brytyjczycy zwiększają swoje wydatki na hazard

Brytyjczycy zwiększają swoje wydatki na hazard

W ostatnim kwartale, od stycznia do marca bieżącego roku, przychody z gier online wyniosły 1,3 miliarda funtów (1,63 miliarda dolarów). Stanowi to wzrost o 5% rok do roku ze względu na 9% wzrost „całkowitej liczby zakładów i/lub obrotów” oraz 11% wzrost średniej liczby aktywnych kont.

Zysk brutto z zakładów online na „prawdziwe wydarzenia” wyniósł w tym okresie 555 mln GBP (697,24 mln USD). Obejmuje to zakłady na Cheltenham Festival, popularne wydarzenie wyścigów konnych odbywające się w marcu.

To o 13% więcej niż rok temu, a łączna wartość zakładów wzrosła o 19%. Biorąc pod uwagę, że Cheltenham wygenerował w zeszłym roku wzrost gospodarczy w wysokości 274 milionów funtów (344,22 miliona dolarów), tegoroczny wyścig prawdopodobnie będzie jeszcze bardziej znaczący.

Aktywność na automatach online również wzrosła, ale nie tak bardzo. Za pośrednictwem licencjonowanych operatorów Brytyjczycy uzyskali przychody w wysokości 552 mln GBP (693,47 mln USD), co stanowi wzrost o 2% w stosunku do 2021 roku.

Liczba wirtualnych przekazów pieniężnych wzrosła w tym okresie o 9%. W tym samym czasie pojawiło się więcej aktywnych kont, ze średnią miesięczną wynoszącą 3,9 miliona, co stanowi skok o 15%.

Więcej osób spędzało więcej czasu na wirtualnych slotach. UKGC odnotowało 10% wzrost liczby sesji na automatach trwających dłużej niż godzinę. Średnia sesja trwała jednak tylko 17 minut.

Lądowy hazard za pośrednictwem licencjonowanych operatorów wzrósł o 6%, zamykając się na poziomie 585 milionów funtów (734,93 milionów dolarów). Dotyczyło to tylko zakładów sportowych i automatów do gier i stanowiło 2% wzrost całkowitej wartości zakładów i obrotów.