Komisja ds. Hazardu publikuje zmiany dotyczące automatów do gier online

W październiku 2021 r. Wielka Brytania wprowadziła zmiany w automatach online, aby skutecznie chronić graczy przed hazardem. Komisja ds. Hazardu właśnie zbadała skutki tego podejścia i stwierdziła w nowym raporcie, że proces ten nie doprowadził do skutków ubocznych ani znacznego wzrostu aktywności.

Zmiany mające na celu uniknięcie nadmiernego grania

Komisja ds. Hazardu opublikowała ocenę obecnych modyfikacji dotyczących automatów online. Stwierdziła, że inicjatywa nie spowodowała żadnych szkód ani niezamierzonych konsekwencji. W swoim oświadczeniu UKGC w ocenie wpływu obecnych procedur hazardowych online wskazuje na ograniczenie intensywności gier. W celu uzyskania dokładnych odczytów przeprowadzono ankietę wśród 2000 dorosłych osób. Ogłoszenie wyników następuje po tym, jak w raporcie Gambling Commission stwierdzono, że liczba sesji na automatach do gier wzrosła o 10%.

Wprowadzenie tych zmian dwa lata temu było częścią kampanii mającej na celu ochronę użytkowników przed uzależnieniem od hazardu i szkodami. Kontrola automatów online została zaostrzona, co oznacza ograniczenie prędkości obrotowej i zakończenie niektórych wariantów gry; usunięto również funkcję autoodtwarzania, nie wspominając o komunikatach o wygranej lub efektach LDW. Funkcja ta zmusza graczy do oczekiwania wygranej w wysokości równej lub mniejszej niż postawiony zakład. Ponadto nowe zasady wymagają od operatorów przejrzystości przy publikowaniu statystyk, w tym całkowitej liczby wygranych lub przegranych, a także czasu trwania serii gier.

Dla Tima Millera, dyrektora ds. polityki i badań, ta ocena automatów do gier online rzuca światło na zrozumienie zmniejszenia intensywności gier, gdy nie ma to negatywnego wpływu na rozgrywkę lub zachowanie graczy. Jego zdaniem wyniki te są obiecujące, ale potrzebna jest czujność. Urzędnik potwierdził, że organizacja nadal monitoruje sektor, czy to w zakresie zgodności, czy też wszelkich nieprzewidzianych zdarzeń.

W każdym razie większość środków została wprowadzona w życie 2 lutego 2021 r., a tylko sześć zmian i zakazów obowiązywało już 31 października 2021 roku. W tym sensie niektóre funkcje zostały przeprojektowane, aby zmniejszyć ryzyko uzależnienia, podobnie jak w Hiszpanii; na przykład sesje gier dłuższe niż jedna godzina zostały skrócone. Osoby uzależnione od różnych gier w tym samym czasie będą musiały zostać ograniczone zgodnie z obecnymi zmianami.