Entain przejmuje STS i wzmacnia swoją obecność w Europie Środkowo-Wschodniej

Główny akcjonariusz ponownie zainwestuje część wpływów ze sprzedaży w Entain CEE, oddział zajmujący się operacjami w Europie Środkowej i Wschodniej.

Entain, właściciel znanych marek hazardowych, takich jak Ladbrokes i Coral, ogłosił plany przejęcia STS Holding, wiodącej firmy bukmacherskiej z siedzibą w Polsce, w transakcji wartej około 750 milionów funtów (945 milionów dolarów). Oferta została zatwierdzona przez dwóch największych akcjonariuszy STS, Mateusza Juroszka i Zbigniewa Juroszka, którzy łącznie posiadają 70% udziałów w spółce.

Rodzina Juroszek ponownie inwestuje w Entain CEE, zabezpieczając 10% udziałów

W ramach umowy rodzina Juroszek ponownie zainwestuje część wpływów ze sprzedaży w Entain CEE, oddział odpowiedzialny za operacje w Europie Środkowej i Wschodniej. Inwestycja ta zapewni im 10% udziałów w jednostce, pokazując ich ciągłe zaangażowanie w branżę i zapewniając ich zaangażowanie w przyszłości.

STS zajmuje obecnie dominującą pozycję na polskim rynku, z 783 000 aktywnych użytkowników i siecią 400 fizycznych punktów bukmacherskich, co czyni go największą tego typu siecią w kraju. Założony w 1997 roku STS posiada również licencje na prowadzenie działalności nie tylko w Polsce, ale także w Wielkiej Brytanii i Estonii. Dostrzegając potencjał wzrostu, Entain uważa, że STS jest dobrze przygotowany do wykorzystania przyszłych możliwości w przypadku pełnej liberalizacji kasyn online w Polsce.

Jette Nygaard-Andersen, CEO Entain, wyraziła swój entuzjazm z powodu przejęcia, stwierdzając, że są podekscytowani przejęciem wiodącego polskiego operatora zakładów sportowych. Wspomniała, że STS działa na szybko rozwijającym się i dynamicznym rynku i opisała go jako wyjątkową firmę z silną marką. Nygaard-Andersen podkreśliła również, że STS oferuje atrakcyjne doświadczenie omnichannel i jest prowadzony przez wysoko wykwalifikowanego CEO i zespół zarządzający.

Entain wzmacnia europejską strategię ekspansji dzięki przejęciu STS i transakcji 365scores

Pomyślne przejęcie STS wzmocni obecność Entain na rynku i usprawni jej działalność w Europie Środkowej i Wschodniej. Wykorzystując doświadczenie rynkowe STS i ugruntowaną pozycję w Polsce, Entain zamierza skonsolidować swoją platformę w regionie i kontynuować ambitne plany ekspansji w całej Europie.

Entain niedawno sfinalizował również przejęcie globalnej firmy 365scores zajmującej się mediami sportowymi za 150 milionów dolarów. Transakcja wzmacnia pozycję Entain, dostarczając swoim klientom ulepszone treści i interaktywne oferty, wykorzystując doświadczenie 365scores w zakresie treści sportowych opartych na danych.

Transakcje te są zgodne z szerszą globalną strategią rozwoju Entain i następują po ostatnich przejęciach, w tym zakupie Sportsflare, dostawcy produktów do zakładów e-sportowych.

Dobre wyniki finansowe Entain w FY22 i pierwszym kwartale 2023 r. dodatkowo wzmocniły optymistyczne prognozy na przyszłość.